CIEKAWOSTKI STYLU

 
<< powrót

Urban Style - moda prosto z ulicy.

 

Było już formalnie, było casualowo, przyszedł czas na modę prosto z ulicy czyli Urban Style. Czym jest moda uliczna i czy każdy może ubierać się w tym stylu? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć.


 

Zacznijmy od wyjaśnienia co tak właściwie oznacza Urban Style i czym charakteryzuje się ten trend modowy. W dosłownym tłumaczeniu to nic innego jak moda uliczna. W trend ten wpisują się pojęcia takie jak oversize czy grunge. Do budowania stylizacji wykorzystuje się ubrania optycznie za duże, luźno tkane jakby rozciągnięte, zużyte. Do tego ciężkie buty, duża torba lub szeroki szal, bo oversize dotyczy nie tylko ubrań ale także dodatków.  Całość dopełniona absolutnym "must have" grungowego świata czyli koszulą w kratę. Wszystko w optyce "used". Należy przy tym pamiętać, aby nie przekroczyć granicy pomiędzy czymś co jest za duże bo taki jest zamysł autora stylizacji a czymś co jest za duże i po prostu źle wygląda.

Ale Urban Style to nie tylko casual. Metamorfozę przechodzi także spojrzenie na formalny garnitur. Poszczególne jego elementy lub całość połączone z odważnym neonowym t-shirtem i/lub adidasami nie szokują już w europejskich stolicach mody. Dla niektórych niechlujnie, dla innych luźno i niezobowiązująco.

Czy nurt ten przyjmie się u nas? Czas pokaże. Jest to niewątpliwie styl należący do odważnych ale podkreślający indywidualny charakter. Jeżeli chodzi o wiek osób do których kierowany jest ten trend to uważamy, że w tej kwestii nie ma ograniczeń. Ważne aby osoba ubierająca się w tym stylu czuła się dobrze i komfortowo, bo w końcu moda jest po to aby się nią bawić.

 

Nasz stylista przygotował dla Was propozycję utrzymującą się jak najbardziej w tendencji Urban Style.

Luźne, długie dżinsy połączył z casualową koszulą. Do tego założył dwurzędowy kardigan (możemy zdradzić, że celowo użyliśmy o rozmiar większego egzemplarza). Wełniany komin wykończył stylizację i nadał jej smaku.

Zapraszamy na nasz profil na facebooku gdzie znajdziecie wszystkie informacje o nowościach w sklepach, artykułach na stronie i konkursach. 

http://www.facebook.com/ePierreCardinPL

 

Galeria