CIEKAWOSTKI STYLU

 
<< powrót

Linia A czy linia X? Jaki fason kurtki lub płaszcza wybrać?

 

Płaszcze i kurtki damskie w sezonie wiosenno letnim charakteryzują się dwoma liniami szycia. Jest to linia A oraz linia X. Podpowiemy który fason wybrać aby podkreślić kobiecość lub ukryć pewne niedoskonałości naszej sylwetki.


 

Obydwie linie wylansowali i wprowadzili do świata mody Christian Dior oraz Pierre Cardin. Bardziej uniwersalna linia A nazywana również linia trapezu lub wachlarza charakteryzuje się wąską górą która rozszerza się ku dołowi. Jest idealna dla pań które natura obdarzyła krągłościami od pasa w dół. Perfekcyjnie zatuszuje szerokie biodra i pupę. Bardzo ważne aby przy zakupie płaszcza czy kurtki w tym fasonie zwrócić uwagę na jego długość. Zbyt długi optycznie skróci sylwetkę, najlepiej wybrać model w długości 3/4.  Płaszcz w linii A ozdobiony szerokimi klapami u góry szczególnie polecamy Paniom które mają wąskie ramiona i niewielki biust (tzw. figurę gruszki). Dzięki temu można sobie dodać kilka centymetrów u góry i optycznie powiększyć ją.

Drugi fason kurtek i płaszczy to fason w linii X nazywany również linią osy. Jest to linia utworzona poprzez połączenie wierzchołków dwóch trójkątów. Występowała często w latach powojennych. Poprzez akcentowanie talii, biustu i bioder jest linią podkreślającą kobiecość. Niestety nie każda Pani będzie wyglądała w takim fasonie dobrze. Linia X wskazana jest przede wszystkim dla Pań szczupłych, ale także można ją wykorzystać aby wyrównać różnicę pomiędzy zbyt wąskimi ramionami a szerokimi biodrami. Tu również zwróćmy uwagę na długość kurtki w tym fasonie. Zbyt krótka zbytnio uwydatni szerokie biodra i pupę. W takim przypadku proponujemy wybrać model dłuższy z paskiem przewiązywanym w talii.

Zapraszamy na nasz profil na facebooku http://www.facebook.com/ePierreCardinPL 

 

Galeria