Załóż konto w systemie lojalnościowym i otrzymaj 5% rabatu na start ! ×

Outlet

Milestone

Mileston – stylowe kurtki dla mężczyzn, które wyróżniają się wzornictwem, materiałem i wykonaniem, wykraczając poza krótkotrwałe trendy w modzie.

Milestone

Milestone

Milestone

Brak produktów w tej kategorii

MILESTONE – niemiecki producent kurtek, jest symbolem perfekcyjnego połączenia modnego designu i technicznych innowacji. Firma powstała w 1994 roku w Ingolstadt w Bawarii. Dzisiaj jest już marką globalną, sprzedając obecnie swoje produkty do ponad 4000 sprzedawców detalicznych w ponad 30 krajach na całym świecie.

W ofercie Pauloadriani znajdują się kurtki męskie, które przekonują wzornictwem, materiałem i wykonaniem, wykraczając poza krótkotrwałe trendy w modzie. Swobodne kroje, żywe materiały, mocne sylwetki i niezwykłe detale charakteryzują kolekcje Milestone.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Zrównoważony rozwój rzadko jest kojarzony z branżą garbarską. W jaki sposób moda, a zwłaszcza skóra, może być zrównoważona? Skóry pozyskiwane są od zwierząt pochodzących z przemysłu spożywczego (a nie tekstylnego). W ten sposób do produkcji mody wykorzystuje się odpady, natomiast nie hoduje się zwierząt specjalnie w tym celu. Firma nie używa sztucznej skóry, stawia na naturalne materiały. Dla porównania: rozkład skórzanej kurtki zajmuje około 50 lat, podczas gdy plastik potrzebuje ponad 500 lat by ulec degradacji. Produkcja wyrobów skórzanych odbywa się wyłącznie w Indiach i Pakistanie i spełnia wszystkie obowiązujące normy europejskie. Proces garbowania jest jednym z najważniejszych etapów produkcji skóry. W przypadku 90% kurtek skórzanych Milestone, skóra jest garbowana roślinnie, co oznacza, że proces ten nie jest szkodliwy dla środowiska, a skóra nie traci swojej elastyczności, połysku i struktury.